Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dzień Rodziny w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej

W najbliższą sobotę 3 czerwca klerycy zapraszają do wspólnego spędzenia popołudnia.

Skąd pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia? - Patrząc na współczesny świat, odnosimy wrażenie, że rodzina, jako podstawowa jednostka społeczeństwa, została niejako zepchnięta na drugi plan. Również same rodziny przez natłok obowiązków i tempo życia nie mają czasu na spotkanie i wspólne spędzanie wolnego czasu - tłumaczy dk. Jakub Gierczak.

Na wszystkich, którzy przyjdą do ogrodów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej (ul. Podzamcze 8), czekać będą najróżniejsze atrakcje: koncert zespołu kleryckiego, przedstawienie artystyczne w wykonaniu zaprzyjaźnionych rodzin, przekąski i napoje serwowane przez alumnów, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, food truck, konkursy rodzinne, a także możliwość zwiedzania budynku seminarium "od kuchni".

Dzień Rodziny rozpocznie się o godz. 12 od spotkania z Panem Bogiem, bo w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. Później, do godz. 17, będzie już czas tylko na spotkanie z drugim człowiekiem i na zabawę.

- W wydarzeniu bierze udział cała wspólnota seminaryjna, ale nad organizacją czuwają przede wszystkim klerycy, których pragnieniem jest pojechać na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Chcą w ten sposób pokazać radość z głoszenia Ewangelii oraz, za głosem pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży św. Jana Pawła II, stawiać na rodzinę i o nią dbać. Będzie wiele nawiązań do Światowych Dni Młodzieży, ponieważ chcemy przybliżyć idee spotkań młodych katolików na całym świecie - mówi dk. Gierczak. - Co ważne, Dzień Rodziny będzie miał także charakter powołaniowy, bo klerycy chcą też podzielić się radością swojego powołania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast