Nowy numer 38/2023 Archiwum

W auli Akademii Ignatianum 3 czerwca rozstrzygnięto XIX edycję ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Konkursowi organizowanemu przez Instytut Tertio Millennio towarzyszyło hasło "Z nadziei, która jest w nas".

Konkurs odbywał się w regionie Małopolski i Podkarpacia, a jego ostatni etap, poprzedzony testami online, polegał na obronie przez uczniów szkół średnich wcześniej napisanych esejów, których tematyka dotyczyła nauczania św. Jana Pawła II.

Nagrodę główną w postaci wakacyjnego wyjazdu do Rzymu zdobyła Aleksandra Rymut z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Na II miejscu znalazł się Szymon Ochwat, a III zajęły ex aequo Małgorzata Sobiło i Aleksandra Sikora. Wśród finalistów nagrodzonych wyróżnieniem znaleźli się Hubert Alberski, Kamila Fijołek oraz Natalia Matłok. Laureaci konkursu otrzymali również możliwość odebrania indeksu na wybrany kierunek na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Komisja, w skład której weszli dr Przemysław Pałka, Liliana Sonik oraz Karolina Podlewska, zwróciła uwagę na wysoką dojrzałość i różnorodność w rozważaniach, a przede wszystkim na kreatywność i umiejętność trafnego formułowania myśli uczestników.

Fundatorem dodatkowych nagród rzeczowych był m.in. Małopolski Kurator Oświaty oraz Muzeum Dom Rodzinny Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, którzy objęli wydarzenie patronatem honorowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast