Nowy numer 48/2023 Archiwum

Muzyczne eksploracje pod Babią Górą

W niedzielę 30 lipca w kościele Matki Boskiej Śnieżnej na terenie Orawskiego Parku Etnograficznego odbył się finałowy koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

W jego ramach wystąpiło 30 młodych artystów z południowej Polski. W repertuarze znalazły się utwory Jana Sebastiana Bacha czy Wojciecha Kilara, a nawet muzyczna orkiestrowa niespodzianka, czyli mix dźwięków z Orawy. Utalentowani młodzi wirtuozi zagrali także "Yesterday" zespołu The Beatles, a aż trzy razy pojawiły się tematy skomponowane przez Edvarda Griega.

Koncert odbywał się nie tylko w ramach festiwalu, ale był także okazją do podsumowania tygodniowych warsztatów muzycznych - Babiogórskich Eksploracji Wiolinistycznych. Prowadzili je znani muzycy - Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki z pomocą Aliny Grochali i Barbary Pieczary.

Uczestnicy Babiogórskich Eksploracji Wiolinistycznych nie tylko żyli przez tydzień samą muzyką, ale także zwiedzali region, odbywali ciekawe spotkania, nawiązywali przyjaźnie, a to wszystko można było zobaczyć na pokazie zdjęć, który towarzyszył artystom i widzom w czasie trwania niedzielnego koncertu.

Publiczność nie szczędziła oklasków i wyrazów wdzięczności, wyrażonych m.in. we wpisach w kronice Babiogórskich Eksploracji Wiolinistycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy