Nowy numer 48/2023 Archiwum

Krzeczów. Duchowa łączność z uczestnikami ŚDM

W niedzielę 6 sierpnia w południe w Krzeczowie przy krzyżu upamiętniającym 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły będzie sprawowana Msza św. w łączności duchowej z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Zaprasza ks. Albert Wołkiewicz, proboszcz parafii św. Wojciecha BM w Krzeczowie. - Trwając w łączności z papieżem Franciszkiem i uczestnikami Mszy Świętej Posłania, kończącej tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, będziemy modlić się za młodzież archidiecezji krakowskiej. Zaproszenie szczególnie kierujemy do tych młodych ludzi, którzy nie wybrali się na tegoroczne spotkanie w Portugalii, a którym bliskie jest dzieło ŚDM - mówi ks. Wołkiewicz.

Miejsce na wspólną modlitwę nie zostało wybrane przypadkowo. - Okazuje się, że krzyż w Krzeczowie to nie tylko „symbol połowy drogi pomiędzy krzyżem św. Jadwigi na Wawelu a krzyżem na Giewoncie" - jak mówił ks. abp Marek Jędraszewski podczas poświęcenia w 2022 r., ale krzyż w Krzeczowie znajduje się w samym środku archidiecezji krakowskiej, tak wynika ze współrzędnych geograficznych i podziału administracyjnego Kościoła w naszym kraju - podkreśla ks. Wołkiewicz

Na wspólną modlitwę parafia w Krzeczowie zaprasza z Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Msza św. przy krzyżu w Krzeczowie rozpocznie się o godz. 12 w niedzielę 6 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy