Nowy numer 39/2023 Archiwum

Na ekrany polskich kin wejdzie film obnażający mroki handlu dziećmi

Mimo wcześniejszych obaw, polscy widzowie już niebawem będą mogli obejrzeć thriller "Sound of Freedom. Dźwięk wolności" z Jimem Caviezelem, którego dystrybutorem w Polsce jest krakowski Rafael Film.

Film, który trafi do kin 15 września, przedstawia prawdziwą historię Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. W wywiadzie dla Fox News grający główną rolę Caviezel (znany z „Pasji” Mela Gibsona) mówił, że Hollywood boi się tej historii.

Prace nad produkcją rozpoczęto zaledwie po dwóch latach od startu działalności Ballarda, ale dystrybutor 20th Century Fox, po przejęciu przez Disneya, postanowił odwołać premierę. - Wtedy producenci rozpoczęli żmudną walkę o odzyskanie praw i premierę filmu. To obraz o człowieku, który ryzykuje życiem i wyrusza w głąb kolumbijskiej dżungli, gdzie trafia do wnętrza najmroczniejszego biznesu na świecie - mówi Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film. 

Mimo kontrowersji „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”, film dozwolony od 15. roku życia, odniósł ogromny sukces w USA, pokonując w rankingach wysokobudżetowe kontynuacje kultowych Indiany Jonesa czy Mission: Impossible. Ostatecznie tytuł, którego przestraszył się Disney, stał się numerem trzecim w USA (po „Barbie” i „Oppenheimerze”) i wywrócił letni box office do góry nogami.

Bez wielomilionowej, zwyczajowej promocji, ale za to z towarzyszącą mu gigantyczną, oddolną akcją społeczną, obraz wspiął się na szczyt rankingów ocen (IMDB 7,8/10,  Filmweb 8,8/10), a do dzieła przylgnęła opinia filmu, “który każdy powinien zobaczyć”. 

Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie pojawią się: zdobywczyni Oscara Mira Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”) i Bill Camp („Gambit Królowej”), wcielający się w postać "Vampiro" - głównego pomocnika Ballarda.

- Mimo tematyki, twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a empatię i emocje widzów budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” także w Polsce wzbudza wielkie emocje i jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Potwierdzamy, że film będzie wyświetlany we wszystkich największych sieciach kinowych oraz kinach studyjnych - zapewnia Wręźlewicz. 

Trailer filmu jest dostępny na stronie https://www.youtube.com/watch?v=bDTrpoFZ8TI&t=2s.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast