Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Ja jestem z wami przez wszystkie dni. Rekolekcje dla małżeństw niepłodnych

Na wielkopostny dzień skupienia zaprasza Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych "Abraham i Sara".

Odbędzie się on w sobotę 9 marca. - Znów spotkamy się w gościnnym domu sióstr nazaretanek w Krakowie (ul. Nazaretańska 1), gdzie będziemy mogli doświadczyć wspólnoty w modlitwie i poznać inne małżeństwa przeżywające podobne trudności. Posłuchamy konferencji pod hasłem "Ja jestem z wami przez wszystkie dni" (Mt 28,20). Wygłosi je ks. Tomasz Białoń, młody kapłan z pobliskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, doktor teologii. Jego ogromna wiedza biblijna pomoże nam zrozumieć, jak przeżywać cierpienie blisko Boga - zachęca Mateusz Pękala, prezes zarządu Stowarzyszenia "Abraham i Sara" w Krakowie.

Gościem rekolekcji będzie także psycholog dr Katarzyna Tomsia z ośrodka adopcyjnego "Pro Familia", która opowie o procedurach związanych z adopcją, a także o tym, jak w praktyce wygląda proces adopcyjny i jak się do niego przygotować. - Jak zawsze usłyszymy także poruszające świadectwo małżonków. Tym razem poznamy historię pary, która nie mogąc doczekać się narodzin swojego upragnionego dziecka, zdecydowała się na drogę adopcji. Będziemy też zawierzać nasze tęsknoty w czasie Mszy św. w intencji małżonków niepłodnych - intencje można składać przez nasz formularz. A na koniec będziemy mogli uwielbić Pana Boga w pięknym nabożeństwie prowadzonym przez Saletyńską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji - dodaje M. Pękala.

W programie dnia znajdą się również m.in.: wspólnotowa modlitwa oraz czas na rozmowy i wzajemne dzielenie się doświadczeniami. Będzie też możliwość indywidualnej rozmowy na temat leczenia naprotechnologicznego. Nie zabraknie również czasu na Drogę Krzyżową, możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem oraz na posiłki.

Szczegółowy plan oraz formularz zapisów można znaleźć na abrahamisara.pl/wydarzenia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy