Na małopolskich cmentarzach trwa 33. Kwesta Listopadowa

Wrzucając datek do puszek wolontariuszy, wspieramy krakowskie Hospicjum św. Łazarza.

Gdy zbliża się koniec roku, istniejące od ponad 40 lat Hospicjum św. Łazarza z niepokojem patrzy w najbliższą przyszłość, bo choć placówka otrzymuje dofinansowanie z NFZ, to wystarcza ono zaledwie na część wydatków (na pokrycie 65-70 proc. ponoszonych kosztów, pozostałe hospicjum musi pokryć we własnym zakresie). Opieka nad osobami ciężko chorymi, będącymi u kresu życia, wymagającymi całodobowego, specjalistycznego wsparcia, niezmiennie wiąże się z wysokimi wydatkami - zwłaszcza, że jest ona bezpłatna i ma zapewnić komfort oraz godne warunki odchodzenia.

To właśnie dlatego Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza prosi społeczeństwo o zrozumienie problemu i wsparcie finansowe. Na szczęście zawsze po takich apelach w mediach znajdują się osoby, które chcą wesprzeć hospicjum. Okazją do tego jest też m.in. Kwesta Listopadowa prowadzona na przełomie października i listopada na krakowskich (i nie tylko) cmentarzach.

W niedzielę 27 października odbędzie się ona na cmentarzu Rakowickim i Prądnik Czerwony, a 28 października na Salwatorze. 30 października wolontariusze będą kwestować na cmentarzu Podgórskim, a 31 października na Rakowickim, Prądnik Czerwony, Grębałów i Podgórskim.

W kulminacyjnym dniu, czyli1 listopada, spotkamy ich na cmentarzach Prądnik Czerwony, Grębałów, Wola Duchacka, Bronowice Wielkie, Mydlniki, Pychowice, Prokocim, Bieżanów-Mała Góra, Tyniec, Salwator, Borek Fałęcki, Mogiła, Piaski Wielkie, Zabierzów, Liszki, Wola Zachariaszowska, Hebdów i Nowe Brzesko. W Dzień Zaduszny kwestujący wrócą na cm. Rakowicki, Prądnik Czerwony, Grębałów i Podgórski, a 3 listopada kwesta zakończy się na cm. Rakowickim i Prądnik Czerwony.

Jeśli idąc odwiedzić groby bliskich, ktoś nie będzie miał przy sobie gotówki, może wpłacić datek do wirtualnej puszki (www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka).

« 1 »