Wybieramy życie!

mk

publikacja 15.10.2012 12:23

Tysiące osób wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który 14 października przeszedł ulicami Krakowa.

Wybieramy życie! W marszu wzięli udział zarówno dorośli, jak i dzieci Miłosz Kluba/GN

„Co wybieracie? Życie!” – skandowali uczestnicy w czasie przejścia z placu Matejki na Rynek Główny. W pochodzie uczestniczyli zarówno starsi, dorośli, jak i młodzież. Niektórzy rodzice pojawili się z dziećmi – kilkuletnimi, kilkumiesięcznymi, a nawet mającymi zaledwie kilka tygodni. – Chcemy, żeby wszyscy zrozumieli, jak cenne i ważne jest życie oraz ile dla nas znaczy – mówi Katarzyna Warot, która na marsz przyszła z mężem i 5-miesięczną córeczką.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Floriana, a po Eucharystii skierował się do bazyliki Mariackiej. Dla uczestników przygotowano flagi, transparenty i baloniki z napisem „Tak dla życia i rodziny”. – Idziemy w pielgrzymce wiary, dlatego chciałbym, aby niczyje ręce nie były puste – mówił tuż przed rozpoczęciem marszu ks. prał. Jacek Konieczny, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Wśród przygotowanych transparentów były również flagi z popularnym znaczkiem „Lubię to!” i napisami „Kocham życie” w różnych językach.

Organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny były Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w archidiecezji, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty pro-life.