Anioły na Kazimierzu

publikacja 23.11.2012 10:33

Na Kazimierzu mieszkają prawdziwe anioły. Nikt o nich nie mówi, ale wszyscy wiedzą, że ich dom to Artes – tu pomagają niepełnosprawnym.

Anioły na Kazimierzu Został jeszcze tylko tydzień, by wykonać konkursową pracę i nadesłać ją do fundacji Monika Łącka/GN

Ludzi, którzy je namalują, narysują, a może stworzą pięknego anioła, wykorzystując technikę komputerową. W I Ogólnopolskim Konkursie Fundacji Artes „Anioły na Kazimierzu” mogą wziąć udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – od 6 do 12 lat i od 13 do 17 lat. Najlepsze prace zostaną, rzecz jasna, nagrodzone. Nagrody, w postaci materiałów promocyjnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne – pracowników Firmy Społecznej Fundacji Artes, otrzymają także firmy i instytucje, które włączą się w promowanie konkursu.

Najpiękniejsze i najciekawsze wzory aniołów, wybrane spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac, zostaną wycięte ze sklejki i wygrawerowane na ploterze laserowym, a następnie pomalowane ręcznie przez osoby niepełnosprawne i aniołów-wolontariuszy, którzy choć na co dzień są bardzo zajęci, to dla swoich podopiecznych zawsze czas znajdują. Pomagają im wsiąść do samochodu, pchają ich wózek, przychodzą na zakupy...

Anioły, które w ten sposób powstaną, będą wspaniałą ozdobą na choinkę domową lub firmową.

Prace można nadsyłać do 30 listopada za pomocą tradycyjnej poczty (pod adresem: Fundacja Artes, ul. Estery 3, 31-056 Kraków), poczty elektronicznej (konkurs.artes@gmail.com) lub można je osobiście dostarczyć do siedziby fundacji,  z dopiskiem: „Anioły na Kazimierzu – konkurs”.

Rozstrzygnięcie konkursu, nad którym patronat medialny objął m.in. „Gość Niedzielny”, nastąpi 10 grudnia.