Dwie siostry – dwie paczki

sp

publikacja 05.12.2012 11:48

Wymarzony przez małego Kubusia zeszyt z bohaterami filmu „Auta 2” a także konserwy, słodycze, środki czystości i przybory szkolne – to wszystko trafi do potrzebujących krakowskich rodzin dzięki siostrom Radwańskim.

Dwie siostry – dwie paczki Jacek Smoter

Agnieszka i Ula już po raz czwarty włączyły się w "Szlachetną Paczkę". W tym roku po raz pierwszy siostry przygotowały dwie osobne paczki – dla dwóch rodzin.

– Wybrałyśmy z Ulą rodziny dwóch samotnych matek, które wychowują po  kilkoro dzieci. Te rodziny mają naprawdę trudną sytuację. Dzieci jest dużo, a rodzic tylko jeden – mówiła podczas zakupów Agnieszka Radwańska. – Lista zakupów zawsze jest długa – dodała Ula. – Takie rodziny potrzebują dużo rzeczy, ale my właściwie nie patrzymy na pieniądze i ile wydajemy na paczkę. Dla nas liczy się tylko to, aby rodzina dostała jak najwięcej i wszystko, czego potrzebuje.

Zakupy trwały niemal godzinę. Siostrom towarzyszył tłum dziennikarzy i ich osobisty ochroniarz. Tenisistkom z zainteresowaniem przyglądali się też klienci sklepu. Pod koniec dziewczyny z trudem pchały do kas koszyki wypełnione darami dla rodzin. – Co roku staramy się pomagać. Zwłaszcza że jest to akcja świąteczna, zawsze jesteśmy wtedy w Krakowie. Myślę, że każdy powinien zrobić taką paczkę – mówią tenisistki.

To niejedyny sposób, w jaki siostry chcą się zaangażować. Dziewczyny zdeklarowały, że będą wspierać projekt finansowo. – Skończyłyśmy pakować pudła, ale po powrocie do domu chcę jeszcze zrobić przelew na konto "Szlachetnej Paczki", bo wiem, że od tego zależy, czy w przyszłym roku też wystartujemy z tą świetną akcją – obiecała Agnieszka.

Aby pomóc zorganizować kolejną edycję "Szlachetnej Paczki", można też wysłać SMS o treści PACZKA na 75465 za 5 zł + VAT.

Więcej informacji: http://www.szlachetnapaczka.pl/.