Łapanowa serce dla Filipin

ps/mł

publikacja 09.01.2013 12:50

Dochód z imprezy przeznaczony został na pomoc dla ofiar tajfunu Sen Dong, który w 2011 r. zabił 1,5 tys. mieszkańców Filipin i zniszczył dobytek życia setek tysięcy ludzi. Dzięki zebranym w Łapanowie złotówkom możliwe będzie wybudowanie jednego z 600 domów, które powstaną w „Wiosce Matki Bożego Miłosierdzia”, przeznaczonej dla ofiar kataklizmu.

Łapanowa serce dla Filipin Radosny śpiew kolęd wypełnił łapanowski kościół Piotr Sionko

6 stycznia przez cały dzień kazania w łapanowskim kościele głosili ojcowie ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Opowiadali o wyjątkowo trudnej sytuacji kraju, w którym stacjonują ich misjonarze.

O godz. 16 rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek, w którym wzięły udział zespoły muzyczne z gminy Łapanów oraz zaproszeni goście: Warsztat Terapii Zajęciowej z Łapanowa, Kapela Ludowa „Łapanowianie”, chór parafialny z Łapanowa, schola „Perełki Niepokalanej” z Łapanowa, Chór Szkoły Muzycznej I st. w Sobolowie, Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta Sobolów, zespół muzyczny EKG z Bochni oraz schola „Cud” z Kierlikówki. Po godz. 19 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli Tomek Kamiński z zespołem, który zaprezentował kolędy ze swojego autorskiego repertuaru, kończąc przebojem „Ty tylko mnie poprowadź”.

Między kolejnymi występami Łapanów – za pomocą łącz telefonicznych – połączył się z sercańską wioską na Filipinach. Podczas koncertów w podziemiach kościoła można było napić się kawy i zjeść coś słodkiego w kawiarence prowadzonej przez księży sercanów, którzy przygotowali także stoisko z eksponatami oraz filmami z misji.

W czasie, gdy rodzice słuchali kolęd, dzieci bawiły się pod opieką opiekunek z Przedszkola „Bajkowa Kraina”, które zorganizowało „Kącik dla Malucha” połączony z loterią fantową i wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie „PRO-aktywni”, a współorganizatorami – parafia pw. św. Bartłomieja w Łapanowie, Urząd Gminy oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął kard. Stanisław Dziwisz, a patronat medialny – m.in. „Gość Niedzielny”.