Nagrody na dobry początek

mk

publikacja 06.03.2013 15:21

W Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” (ul. Szczepańska 1) odbędzie się gala finałowa konkursu Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

Nagrody na dobry początek Logo konkursu Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. mat. organizatorów

Uroczystość wręczenia nagród w trzeciej edycji konkursu odbędzie się 7 marca o 18.00. Na wydarzenie zapraszają Krakowski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Dziennikarskie Koło Naukowe.

Nagrody zostaną wręczone w dwóch kategoriach: za debiut publicystyczny roku oraz za inicjatywę roku.

Wieczór urozmaici oprawa muzyczna w wykonaniu studentów wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Konkurs, którego celem jest nagradzanie i promowanie twórczości młodych dziennikarzy, zwłaszcza tych dopiero rozpoczynających swoją działalność zawodową, organizowany jest od 2011 roku. Jego patronem jest zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, „student pierwszego rocznika dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Człowiek o niepospolitych zdolnościach i wielkim sercu, wspaniały przyjaciel i świetny kolega, któremu nie było dane za życia zadebiutować w świecie mediów i spełnić swoje wielkie marzenia dziennikarskie” – czytamy na stronie internetowej konkursu.