A jednak zaśpiewał

pl

publikacja 24.03.2013 00:19

Al Bano napisał książkę, spotkał się w Krakowie z czytelnikami i... kardynałem Dziwiszem.

A jednak zaśpiewał Spotkanie po latach było bardzo serdeczne Wojciech Bednarski

Al Bano po raz pierwszy odwiedził Pałac Arcybiskupów, ale z kard. Stanisławem Dziwiszem spotkał się już po raz ósmy. Wcześniej siedem razy śpiewał dla Jana Pawła II i stąd serdeczność, jaką łatwo było dostrzec podczas krakowskiego spotkania. – Papież Wojtyła był dla mnie jak drugi ojciec – mówił piosenkarz podczas wieczoru autorskiego w Filharmonii, wspominając jedno z ich prywatnych spotkań, jakie miało miejsce po dramacie rodzinnym Al Bano (tragiczna śmierć córki).

Piosenkarza zaskoczyła wyjątkowo zimna aura, ale rozgrzało niezwykle gorące przyjęcie krakowian. Choć nie było tego w planach, wykonał specjalnie dla nich „Ave Maria”, a potem przez prawie godzinę podpisywał swoją książkę.

„Wierząc, nie poddałem się nigdy” to bestseller włoskiego rynku ubiegłego roku, w Polsce książka ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM. Al Bano opowiada w niej o swoim niezwykłym życiu, pełnym wzlotów i upadków. O wspaniałej karierze i osobistych dramatach (także walce z rakiem). Wreszcie o niezwykłych spotkaniach z o. Pio, Janem Pawłem II i Matką Teresą.

Włoski piosenkarz do filharmonii przyjechał... dorożką. Obiecał, że wkrótce powróci, by zaśpiewać w Krakowie.