Ryk motocykli przy kościele

jg

publikacja 11.06.2013 18:17

„Połączyła nas wiara i pasja” – to hasło III Zlotu Motocyklistów, który odbył się 9 czerwca w Miętustwie na Podhalu.

Ryk motocykli przy kościele Pan Jasiek z Szaflar na zlot przybył w stroju góralskim Jan Głąbiński /GN

Na tegoroczny zlot przybyło około 500 uczestników z całej południowej Polski, a nawet z Dukli koło Krosna. Mieli być również Słowacy, ale nikt nie potrafił potwierdzić, czy dotarli na zlot. Wszystkich gości przywitał ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Miętustwie, gdzie odbyła się Msza św. polowa z udziałem uczestników zlotu i górali.

– Bardzo dobrze, że mamy taką pasję. Trzeba ją rozwijać, ale zawsze musimy pamiętać o Panu Bogu. Podczas jazdy trzeba zachować wszystkie względy bezpieczeństwa, nie naciskać do końca na gaz – podkreślał ks. Tomasz Stec, również miłośnik jazdy na motorze, jeden z inicjatorów zlotów.

Motocykliści uczestniczyli w Mszy św. w specjalnych strojach, mieli podkoszulki z napisem „Pasja i wiara”. Ołtarz otoczyli swoimi pojazdami.

W ramach III Zlotu Motocyklistów w ogrodzie parafialnym trwał festyn. Występowały zespoły regionalne, odbywała się degustacja podhalańskich przysmaków. Można było oddać krew, oraz wesprzeć akcję pomocy dla Michała Basiorki, który cierpi m. in. na dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe i wodogłowie. W czasie zlotu licytowano m.in. koszulkę z numerem 1 z Pucharu Świata w biathlonie w Ostersund, w której stratowała Krystyna Pałka.

Wszelkie doniesienia motocyklistów z Podhala można przeczytać na specjalnej stronie internetowej: www.motocykliscizpodhala.blogspot.com.