Skoczkowie w ratuszu

jg

publikacja 16.06.2013 10:33

Dawid Kubacki i jego pierwszy trener Zbigniew Klimowski otrzymali z rąk burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza Medale 660-lecia miasta.

Skoczkowie w ratuszu Dawid Kubacki w nowotarskim Ratuszu zostawił swój autograf Piotr Rayski-Pawlik

Obydwaj sportowcy zostali zaproszeni na spotkanie w miejskim ratuszu, w którym wzięli również udział młodsi koledzy D. Kubackiego z Gimnazjum nr 1, do którego uczęszczał.

Chociaż nieczęsto sukcesy sportowe idą w parze z wynikami w nauce, zarówno odchodząca dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu Dorota Temecka, jak i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Witold Zapiórkowski podkreślali, że w ich szkołach Dawid Kubacki był wzorowym uczniem. Sam sportowiec przyznał, że obecnie na katowickiej AWF nie idzie mu już tak dobrze z uwagi na sezon startowy kończący się w kwietniu. – Ale nie jestem najdłużej studiującym na pierwszym roku – roześmiał się kwitując swój indywidualny tok studiów.

W krzyżowy ogień pytań wziął obydwóch gości redaktor sportowy Nowotarskiej Telewizji Kablowej Maciej Zubek, który wypytał zarówno o tegoroczny sukces – brązowy medal na Mistrzostwach Świata, jak i o plany na przyszłość, szczególnie te związane z olimpiadą. Godne uwagi jest podejście Kubackiego, który mając na uwadze kalendarz imprez sportowych, głównie skupia się na swojej pracy. „Nie odpuszczać” – to jego życiowa dewiza.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania goście zwiedzili stałą ekspozycję poświęconą bł. Janowi Pawłowi II oraz Muzeum Podhalańskie, gdzie obydwaj skoczkowie mogli na wystawie poświęconej Towarzystwu „Sokół” zobaczyć m.in. zdjęcia z zawodów w skokach narciarskich.