Krowodrza: Owoce na lata

ks. Jarosław Chlebda

publikacja 21.06.2013 14:29

W dniach 15-16 lutego 2013 roku wspólnota parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie - Krowodrzy przeżywała nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii bł. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, które peregrynowały po całej Archidiecezji Krakowskiej.

Krowodrza: Owoce na lata Peregrynacja przyciągnęła do kościoła tłumy wiernych arch. parafii

W ramach duchowego przygotowania do tego bardzo ważnego wydarzenia codziennie przed Mszą świętą wieczorną odmawialiśmy w kościele Koronkę do  Miłosierdzia Bożego. Natomiast bezpośrednio w czas Peregrynacji wprowadziły nas rekolekcje, które głosił ks. Krzysztof Musiałek z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zakończyły się one koncertem Marcina Stycznia pt. „Golgota Jasnogórska”.

W piątek 15 lutego przed kościołem powitaliśmy obraz oraz relikwie. Po wprowadzeniu ich do świątyni przez ks. proboszcza Marka Hajdyłę, rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem bp Jana Zająca. Po Mszy świętej modliliśmy się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prowadzonej przez Siostry Nazaretanki pracujące w naszej parafii. Ważnym punktem wieczoru była Msza święta o powołania kapłańskie i zakonne koncelebrowana przez księży rodaków oraz kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii. W nocy przy obrazie i relikwiach czuwały różne grupy parafialne m.in. Kręgi Rodzin i młodzież oazowa oraz mieszkańcy poszczególnych ulic.

W sobotę 16 lutego czuwanie było połączone z Mszą świętą z udziałem dzieci, scholi i Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” oraz Mszą świętą dla chorych i starszych
Ważnym punktem adoracji było nabożeństwo dziękczynienia z odczytaniem podziękowań i próśb. Wieczorem licznie zgromadzeni wierni wzięli udział w Mszy św. na zakończenie Nawiedzenia, po której nastąpiło uroczyste pożegnanie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II i przewiezienie ich do sąsiedniej Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

Czas Nawiedzenia stał się niewątpliwie okazją do umocnienia wiary wielu Parafian. Na pewno przez wiele kolejnych miesięcy a może nawet i lat będziemy mogli zbierać owoce tych dwudziestu kilku godzin odwiedzin Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. I za to Bogu niech będą dzięki!