Zajedź na CPN

mk

publikacja 03.07.2013 16:20

Już dziś rozpoczynają się wakacyjne warsztaty „Cel Prowadzi Nas”, przygotowane przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

Zajedź na CPN Spotkania w dużej grupie będzie rozpoczynała Msza św. w kościele św. Józefa w Podgórzu Jennifer Boyer (Anosmia) / CC 2.0

– Szukaliśmy czegoś, co pozwoli nam wykorzystać to, że działamy w nieco innym, wakacyjnym rytmie – mówi Andrzej Lewek ze wspólnoty Mężczyzn św. Józefa, wyjaśniając genezę letnich warsztatów prowadzonych przez wspólnotę.

Do tej pory były to „Wakacyjne Warsztaty Wierności” oraz „Bardzo Męskie Wakacje”, skupione wokół czystości. W tym roku głównym tematem jest uświadomienie sobie celu życia. – Będzie to czas, kiedy na bazie dobrej książki będziemy szukać celu w życiu i w jakiś sposób się na ten cel ukierunkowywać – wyjaśnia A. Lewek.

Warsztaty będą się opierały na dwóch rodzajach spotkań. „Bardzo małe grupy”, czyli pary i trójki, będą spotykały się kilka razy w tygodniu, w indywidualnym rytmie. Równolegle co środę będą się odbywały spotkania w większej wspólnocie, połączone z Mszą św. i czasem na świadectwa.

Plan warsztatów jest wymagający, ale bierze pod uwagę wakacyjny tryb. – Zaplanowanych jest 40 spotkań w małych grupach. Wakacje mają tych dni ponad 60, więc można zdążyć nawet uwzględniając urlop – mówi z uśmiechem Andrzej Lewek i zachęca do udziału w warsztatach.

Pierwsze ze wspólnych spotkań odbędzie się 3 lipca (początek o 18.30). Można się jeszcze przyłączyć do udziału w warsztatach. – Jeśli zabraknie materiałów, zamówimy dodatkowe – zapewnia A. Lewek. Część z nich dostępna będzie także on-line. Szczegóły dotyczące warsztatów „Cel Prowadzi Nas” oraz konspekty spotkań można znaleźć na stronie internetowej: mezczyzni.net.