Uwierzyliście słowu Chrystusa

mk

publikacja 31.08.2013 23:16

W Kalwarii Zebrzydowskiej młodzież modliła się pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

Uwierzyliście słowu Chrystusa Niektórych młodych uczestników pielgrzymki kardynał powitał osobiście Miłosz Kluba /GN

Tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji odbył się w Kalwarii Zebrzydowskiej dzień wspólnoty, w którym wzięli udział ministranci, lektorzy, animatorzy i uczestnicy oaz młodzieżowych oraz członkowie Domowego Kościoła.

Mszy św. podczas 41. Pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Wraz z nim Eucharystię sprawowali bp Jan Szkodoń, bp Grzegorz Ryś i bp Damian Muskus oraz kapłani i duszpasterze wspólnot młodzieżowych.

Co roku pielgrzymka do Kalwarii jest dla oazowiczów podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji i rozpoczęciem roku formacyjnego. – To nie tylko radosne spotkanie z przyjaciółmi, ale przede wszystkim czas spotkania z Chrystusem i jego matką – podkreślał witając przybyłych ks. Stanisław Mieszczak.

Tego dnia błogosławieństwo otrzymało także 96 nowych posługujących w Służbie Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie. Kard. Dziwisz pobłogosławił 15 animatorów wspólnoty, 14 animatorów liturgicznych, 4 animatorów muzycznych, 44 animatorów Oazy Dzieci Bożych i 19 ceremoniarzy parafialnych.

– Rekolekcje oazowe są szczególnym czasem łaski, pomagają na nowo zbliżyć się do Jezusa i z nim przemyśleć swoje życie – podkreślał w swoim kazaniu metropolita krakowski. – Uwierzyliście słowu Chrystusa i dlatego tu przyszliście. Uwierzyliście i chcecie za nim głosić dobrą nowinę całemu światu – mówił kardynał do młodzieży zgromadzonej na wzgórzu obok kalwaryjskiego klasztoru oo. bernardynów.

Nawiązując do hasła rozpoczynającego się roku formacyjnego, które brzmi „Narodzić się na nowo”, kard. Dziwisz zapewniał, że „każdy z nas może ciągle stawać się nowym człowiekiem, który kocha i dzieli się swoją miłością”.

W liście do Ojca Świętego, który każdego roku przygotowują uczestnicy dnia wspólnoty, oazowicze m.in. podziękowali za wybór Krakowa na miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. „Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie, ale jednocześnie zadanie” - napisali. Dziękując za skromność, otwartość i uśmiech papieża Franciszka, młodzież zapewniła: „czekamy na spotkanie z Tobą w naszym Krakowie”.