Dwanaście wieków pielgrzymowania

mk

publikacja 05.09.2013 12:19

W Krakowie rozpoczyna się Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba.

Dwanaście wieków pielgrzymowania Prezentacje i referaty w ramach spotkania będą się odbywały w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 Miłosz Kluba /GN

Pod hasłem: „1200 lat pielgrzymek do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela” w Krakowie odbywać się będzie Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba, połączone z konferencją naukową.

Po uroczystej inauguracji w czwartek 5 września uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, jak funkcjonują bractwa św. Jakuba w różnych częściach świata. W piątek w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie (ul. Podzamcze 8) zaprezentują się bractwa m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowenii, Kanady i Japonii.

W sobotę, również w budynku WSD, będzie można usłyszeć szereg naukowych referatów związanych z tradycją pielgrzymowania drogami św. Jakuba.

Spotkanie zakończą niedzielne przejście Małopolską Drogą św. Jakuba z Polanowic do Więcławic Starych (trasa liczy 11 km, pielgrzymi wyruszą o 9.00) oraz Msza św. o godz. 12.15 pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia.

Dokładny harmonogram spotkania można znaleźć na stronie internetowej parafii św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych: www.swjakub.pl.