250 mikołajowych paczek

aw

publikacja 03.12.2013 17:04

Już po raz już 19. dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami", w hotelu Novotel została zorganizowana mikołajkowa impreza.

250 mikołajowych paczek Św. Mikołaj był przez dzieci witany z ogromną radością Adam Wojnar /GN

Jeszcze przed przybyciem orszaku św. Mikołaja w sali bankietowej hotelu rozpoczęła się zabawa – tańce, śpiewy oraz poczęstunek dla dzieci ze szkół i ośrodków integracyjnych nie tylko z Krakowa, ale z całej okolicy.

Radosnym okrzykom na widok oczekiwanego gościa z długą, siwą brodą nie było końca. Każde obecne dziecko otrzymało z rąk św. Mikołaja upragnioną paczkę. Zawartość była "weryfikowana" natychmiast po otrzymaniu. Zdecydowanie najwięcej radości przysporzyły najmłodszym przytulanki (poza nimi w paczkach dzieci znalazły także gry oraz słodycze).

– Jak widać zabawa jest przednia. Dzięki stałym już sponsorom udało się w tym roku przygotować 250 mikołajowych paczek – mówi uśmiechnięta prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami" Cecylia Chrząścic. – Świetnie bawią się nie tylko dzieci,  ale także ich rodzice i opiekunowie – podkreśla.

W przygotowaniu paczek od lat pomagają także wolontariusze z Prywatnego Liceum Hotelarskiego w Zakopanym i podgórscy harcerze.