Dziennikarska ewangelizacja

publikacja 12.12.2013 08:00

Księża pallotyni i redakcja radia Nowohuckie.pl zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia dla Dziennikarzy.

Dziennikarska ewangelizacja Adwentowy Dzień Skupienia to dla dziennikarzy szansa na naładowanie duchowych akumulatorów Materiały organizatorów

Na dzień skupienia zaproszeni są zarówno „zawodowi” dziennikarze pracujący we wszystkich krakowskich mediach, jak i ci, którzy są odpowiedzialni za przekaz informacji w parafiach – redagują parafialne gazetki czy internetowe strony parafii. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 grudnia w parafii Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15 a), gdzie duszpasterzują księża pallotyni. Hasłem dnia będą słowa zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI  na 47. Dzień Środków Społecznego Przekazu: „»Wezwani, by umożliwić poznanie miłości Bożej aż po krańce ziemi«. Dziennikarz w służbie ewangelizacji”.

– Jako młode radio chcemy zaprosić dziennikarzy archidiecezji krakowskiej do konkretnej formacji, tej duchowej i tej intelektualnej, która może nam wszystkim pomóc w głoszeniu Dobrej Nowiny. Jak nauczał papież Benedykt XVI, żadnemu dziennikarzowi nie powinno brakować konsekwencji czy spójności w wyrażaniu wiary i świadectwa o Ewangelii w rzeczywistości, w której przychodzi nam żyć – mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, szef radia Nowohuckie.pl (oraz pomysłodawca ewangelizacyjnych rejsów na barce) i dodaje, że nie bez powodu ojciec święty Benedykt XVI zachęcał, by szukać sposobów uobecnienia Ewangelii w środowisku cyfrowym, zapraszając np. ludzi do przeżywania spotkań modlitewnych lub celebracji liturgicznych w konkretnych miejscach.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30. Chwilę później konferencję „Sieci społecznościowe narzędziem ewangelizacji” wygłosi ks. dr Zenon Hanas SAC. Po krótkiej przerwie (godz. 12.30) o godz. 13 ks. Grzegorz Kramer SJ zaprosi wszystkich do medytacji nad słowem Bożym. O godz. 13.30 drugą konferencję („Dziennikarz w służbie ewangelizacji”) wygłosi ks. Bolesław Karcz. O 14.15 zaplanowano lunch, pół godziny później – panel dyskusyjny „Jak zjednoczyć siły w dziele ewangelizacji?”. Adwentowy Dzień Skupienia zakończy się o godz. 15.45 Eucharystią pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa (będzie także możliwość spowiedzi). Po Mszy będzie również czas na rekreację i spotkanie z księdzem biskupem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie radia (www.nohuckie.pl) w zakładce „Dzień skupienia”. Zapisywać się można, pisząc pod adresem: studio@nowohuckie.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 513 427 289. Uwaga! Spotkanie jest bezpłatne, można jednak złożyć dobrowolną ofiarę związaną z organizacją spotkania.