Kolorowi kolędnicy w Niegowici

aw

publikacja 21.01.2014 13:21

Ponad 1500 dzieci i młodzieży z około 50 parafii wzięło udział w Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się 18 stycznia.

Kolorowi kolędnicy w Niegowici Kolędnicy przybyli na spotkanie w strojach z różnych części świata Adam Wojnar /GN

Witając licznie zgromadzone w kościele wielobarwne grupy kolędników oraz ich opiekunów, proboszcz ks. Paweł Sukiennik podkreślił, że wybór parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Niegowici na miejsce spotkania w roku kanonizacji bł. Jana Pawła II nie był przypadkowy. To właśnie tu - jak przypomniał - rozpoczęła się duszpasterska droga młodego wikarego ks. Karola Wojtyły.

Ks. Sukiennik przedstawił zebranym pamiątki, jakie zachowały się po papieżu Polaku w niegowickiej świątyni oraz w samej miejscowości. Z kolei ks. Tadeusz Dziedzic przypomniał, że spotkanie dzieci i młodzieży jest formą podziękowania za ich udział w "Kolędzie Misyjnej" oraz innych dziełach wspierających misje.

Bp Jan Zając, który przewodniczył Eucharystii, podkreślał w czasie homilii, że do Niegowici młodzi kolędnicy przybyli, aby nabrać nowej mocy, aby głosząc Dobrą Nowinę, mogli czynić to z radością.

Po Mszy św. barwny korowód wziął udział w Misyjnej Drodze Kolędników. W 4 miejscach wioski zorganizowane zostały warsztaty i spotkania: w niegowickim gimnazjum kolędnicy uczestniczyli w misyjnym karnawale, a w znajdującej się obok szkole podstawowej rozwiązywali quiz "Z Janem Pawłem II okrążyć świat". W kościele młodzież mogła spotkać się z wolontariuszkami, które były na misji w Indiach i podczas spotkania zatytułowanego "Słoniem na misje" opowiadały o swojej pracy w tym kraju. Szczególnym punktem, który zaliczyła każda z grup, był posiłek w remizie OSP - "Misyjny kociołek" przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Dąbrowie.