Karnawałowa aukcja

mk

publikacja 23.01.2014 16:12

Ponad 35 tys. zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Alma Spei" udało się zebrać podczas akcji charytatywnej zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele (gmina Wielka Wieś).

Karnawałowa aukcja Podczas zbiórki nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych arch. Alma Spei

Do hospicjum trafiło dokładnie 35 tys. 3 zł 4 gr i 11 euro - z tego blisko 7 tys. zł udało się zebrać i wylicytować podczas imprezy w siedzibie GOKiS w Białym Kościele. - Dzięki wpływom z licytacji będziemy mogli kupić materiały medyczne, bez których nasi podopieczni nie mogą żyć - mówi lekarz pediatra i prezes hospicjum Małgorzata Musiałowicz.

Podczas zabawy karnawałowej dzieci mogły zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej i Grupy Ratowniczej R², wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej GOKiS, przyjrzeć się magicznym sztuczkom, wziąć udział w konkursach czy pomalować twarze w fantazyjne wzory.

Zorganizowano także charytatywną aukcję, na którą trafiły na nią m. in. strój Agnieszki Radwańskiej, koszulka Wisły Kraków z autografami piłkarzy , książka "Szukając Boga" z autografem o. Leona Knabita OSB, obrazy Ryszarda Mazurkiewicza, kapelusz "Najpopularniejszy Wójt Małopolski 2013" należący do wójta gminy Wielka Wieś.

W trakcie imprezy wójt gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył także nagrody laureatom konkursu fotograficznego "Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie".

Charytatywna zbiórka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele po raz pierwszy wsparła działalność "Alma Spei". Do tej pory zebrane fundusze były przeznaczane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jednak tym razem organizatorzy uznali, iż jest to już marka tak znana, że sama jest w stanie doskonale realizować zamierzone cele.