Bieg Podhalański przełożony

bg

publikacja 01.02.2014 10:50

Popularna impreza sportowa odbędzie się w innym terminie.

Bieg Podhalański przełożony Na trasie biegu jest wciąż mało śniegu Materiały organizatorów

Zaplanowany na 8. lutego nowotarski VIII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, któremu patronuje medialnie krakowski GN, odbędzie się w innym terminie.

- Powodem jest niewystarczająca do przygotowania trasy biegowej pokrywa śnieżna. Nie podajemy konkretnego terminu przesuniętych zawodów, z uwagi na odwilż i prognozy pogody, które w najbliższym czasie nie zwiastują opadów na Podhalu - poinformowała Jadwiga Guzik, dyrektor VIII Biegu Podhalańskiego.

Nowy termin zawodów zostanie ustalony w chwili, gdy trasę biegową pokryje wystarczająca ilość śniegu. Poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej. Organizatorzy imprezy proszą zaś o zaglądanie na stronę internetową biegu: www.bieg.nowytarg.pl Będą tam podawane bieżące komunikaty dotyczące biegu.

Start i meta biegu zlokalizowane są na lotnisku w Nowym Targu. Zawodnicy (jest ich zazwyczaj kilkuset) w kilku kategoriach wiekowych biorą udział w biegu na kilku dystansach: 5, 15 i 30 km. Bieg Podhalański jest jedną z edycji Pucharu Polski Amatorów PZN w Biegach Narciarskich.