Chorzy w Łagiewnikach

publikacja 08.02.2014 19:40

Zapraszamy do udziału w obchodach XXII Światowego Dnia Chorego.

Chorzy w Łagiewnikach Podczas uroczystej Mszy św. każdy chory będzie mógł oddać swoje cierpienie miłosiernemu Bogu Monika Łącka /GN

We wtorek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, na całym świecie obchodzony będzie 22. już Światowy Dzień Chorego. W archidiecezji krakowskiej główne uroczystości odbędą się tradycyjnie w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Do łagiewnickiego sanktuarium zaproszone są zarówno osoby chore, niepełnosprawne, starsze, jak i wszyscy, którzy poprzez swoją pracę służą ludziom chorym i cierpiącym: lekarze, pielęgniarki, pracownicy domów opieki, pomocy społecznej, hospicjów. – Spotkajmy się, by przy Miłosiernym Jezusie odnaleźć siłę i pomoc na drodze naszego życia oraz dziękować za bliską już kanonizację ojca świętego Jana Pawła II – mówi Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Uroczystości rozpoczną się o 10.30 od przygotowania się do Mszy św., której o 11.00 przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Podczas Eucharystii każdy chętny otrzyma sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. wszyscy zaproszeni są także na ciepłą herbatę do Domu Pielgrzyma.