Jesteśmy, by głosić radość

Zofia Świerczyńska

publikacja 24.02.2014 17:56

W Mszanie Dolnej odbył się koncert ewangelizacyjny "Chwała Boża na maxa" w wykonaniu zespołu Kapela.N Reaktywacja.

Jesteśmy, by głosić radość Wraz z kapłanami, tworzącymi zespół "Kapela.N Reaktywacja", wystąpiła pochodząca z Mszany Dolnej Claudia Kuczaj Zofia Świerczyńska

– Podczas jednego z pierwszych koncertów zarzucono nam: jak to?! Jesteśmy przecież w kościele, obok jest Najświętszy Sakrament, a tutaj jakieś skakanie, klaskanie, głośna muzyka – wspominał na początku koncertu lider grupy ks. Andrzej Gieroń.

– Otóż, kiedy usłyszeliśmy, że młodzież zna na pamięć teksty naszych piosenek, wiedzieliśmy, że zapamiętają z nich więcej niż z kazań, z których czasem wiele ulatuje. Chcemy sprawić, żeby ludzie potrafili się cieszyć, chwalić Boga, a obecność Pana Jezusa w kościele tylko w tym pomaga. Dlatego jesteśmy tutaj, by głosić radość – wyjaśniał.

Koncert związany był z tematyką powołaniową. Teksy piosenek pomagały kolejno odpowiedzieć na pytania: czym jest powołanie, jak znaleźć właściwą drogę w życiu, oraz jak być szczęśliwym człowiekiem.

Podczas koncertu jeden z członków zespołu, ks. Jacek Piotrowski, wygłosił świadectwo o własnym poszukiwaniu drogi życiowej. – Zawsze chciałem grać na basie w jakimś zespole. Tak widziałem swoją przyszłość. Zobaczcie, jak pięknie Pan Bóg to ułożył, że mogę łączyć swoje kapłaństwo z pasją muzyczną – opowiadał.

– Dopiero, kiedy spotykamy Boga w życiu okazuje się, że to jest to. Możemy szukać różnie i często brakuje nam tego, żeby zapytać Boga, co powinienem zrobić. Czasem wydaje nam się, że On zabiera nam wszystko, ale Bóg wykorzystuje nasze chęci i talenty, by przez to dać nam szczęście, zawsze chce, żebyśmy szli dobrą drogą – przekonywał ksiądz basista.

Wśród wykonywanych utworów pojawiły się m.in.: "Gdzie jest Twój dom?", "Genesis", "Jezus Chrystus Panem jest", "Szanta galernika", "Hej, Jezu", "O tak, tak, tak Panie, mówię tak", "Powietrzem moim jest", "Światło".

Oprócz księży tworzących zespół "Kapela.N Reaktywacja" gościnnie wystąpiła pochodząca z Mszany Dolnej Claudia Kuczaj.