Startuje Akademia Górska

Jan Głąbiński

publikacja 08.03.2014 12:17

Rusza zimowa edycja Akademii Górskiej. Tym razem możecie spróbować zimowych aktywności pod okiem górskich autorytetów!

Startuje Akademia Górska Na Akademię Górską można się zapisywać przez stronę internetową organizatorów Agnieszka Szymaszek

Pierwsza, letnia edycja akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. W kwietniu odbędzie się edycja zimowa.

Projekt ma promować bezpieczeństwo w górach i świadomą, mądrą turystykę. Pomóc mają w tym warsztaty prowadzone przez osoby związane z górami od wielu lat – ratowników TOPR i przewodników Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. W akademii może wziąć udział każdy, kto interesuje się zimową górską turystyką, wspinaczką, narciarstwem wysokogórskim, sportami outdoorowymi i "freeride".

Dodatkowo odbędą się też warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się zimą po górach, podstaw lawinoznawstwa, ratownictwa partnerskiego, aklimatyzacji, nawigacji, asekuracji, wspinaczki lodowej. Na mocny początek Krzysztof Wielicki w towarzystwie międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego PSPW poprowadzi szkolenie "Wstęp do turystyki wysokogórskiej". Odbędzie się ono w rejonie Kasprowego Wierchu.

Zimowa Akademia Górska odbędzie się 12 i 13 kwietnia w rejonie Kasprowego Wierchu i Hali Gąsienicowej. Szczegółowy program można znaleźć na: www.akademia-gorska.pl. Na zajęcia można zgłosić się on-line, przez stronę: www.akademia-gorska.pl, zakładka "Zapisz się".

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Spotkania z Filmem Górskim", a partnerami – m.in. Tatrzański Park Narodowy, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich oraz TOPR i PKL.