Torebki na pomoc

Monika Łącka

dodane 25.03.2014 11:15

Trwa akcja "Torebka i krawat naszpikowane dobrem – czyli najnowsze trendy w modzie na pomaganie". Dochód z niej wesprze działalność krakowskiej Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie".

Torebka podarowana na aukcję przez Urszulę Grabowską jest pełna kolorów, jak przyroda budząca się wiosną do życia Paweł Igielski

Niektóre pełne są kolorów, niczym wiosna budząca się do życia, i zarażają optymizmem. Inne są nieco bardziej stonowane i w sam raz pasują do eleganckiej "małej czarnej". Jeszcze inne śmiało można zabrać na plażę albo na zakupy, bo niejedno w sobie pomieszczą. Jednym słowem – każda z pań znajdzie wśród nich coś dla siebie. I nie tylko dla siebie! Dochód z torebek "naszpikowanych dobrem", należących do znanych i lubianych kobiet (m.in. Urszuli Grabowskiej, Anny Korcz, Anny Radwan, Grażyny Torbickiej, Małgorzaty Kalicińskiej) i wystawionych na aukcję przez Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie" – Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami, zostanie w całości przeznaczony na działalność statutową fundacji. W tym roku będzie to w szczególności pokrycie kosztów wyjazdu dla rodzin osób dotkniętych chorobą nowotworową, który pozwoli wzmocnić więzi rodzinne, oraz refundacja kosztów leczenia chorych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

– Poprosiliśmy panie o torebkę, bo jest to ważny przedmiot dla każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Przekazując torebkę na rzecz fundacji, ofiarodawczyni przekazuje tak naprawdę coś cennego – torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku tej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem. Co więcej, każda z pań starała się dorzucić do torebki jeszcze coś od siebie – liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację mówi Urszula Smok, prezes Fundacji "Podaruj Życie".

Krawat Jerzego Stuhra   Krawat Jerzego Stuhra Paweł Igielski – Tę torebkę kupiłam specjalnie na tegoroczną aukcję. Szukałam takiej, jaką sama chciałabym mieć. Zależało mi, aby cieszyła oko kolorem i przywodziła na myśl wiosnę. Torebka pochodzi z najnowszej kolekcji pewnej ekskluzywnej firmy galanteryjnej, a cechuje ją oryginalny wzór, świetna jakość materiału (lakierowana skóra naturalna) i ogromna staranność wykonania. Jest wyjątkowa, bo istnieje zaledwie kilka podobnych modeli. Mam nadzieję, że kwiatowa torebka stanie się przedmiotem pożądania wielu pań, a dochód z jej zakupu przyniesie podopiecznym fundacji wiosenną nadzieję i radość. Dołączyłam do niej podwójne zaproszenie na dowolny spektakl Teatru "Bagatela" w Krakowie – opowiada Urszula Grabowska, jedna z najlepszych i najpiękniejszych polskich aktorek, zachwalając oryginalną torebkę.

W tym roku udział w akcji mogą wziąć również mężczyźni. I to nie tylko po to, by wylicytować torebkę np. dla swojej żony. To właśnie z myślą o nich przygotowane zostały... "krawaty naszpikowane dobrem", podarowane przez znanych panów, m.in. Franciszka Smudę, Jerzego Stuhra, Jacka Cygana, Jerzego Trelę, Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Ten krawat kupiłem w Chicago w latach 90. ub. wieku. Przypominał mi piosenkę "Autostradą do słońca". Była to polska wersja, którą napisałem do słynnego przeboju grupy "Earth, Wind & Fire" pod tytułem "Fantasy". Śpiewali ją Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz. Kiedy zobaczyłem po raz pierwszy ten krawat, wydawało mi się zabawne umieszczenie "prawdziwego" samochodzika na pasie autostrady. Teraz już będzie nim jeździł kto inny, z czego się bardzo cieszę! – mówi J. Cygan.

By wziąć udział w aukcji, wystarczy wejść na stronę www.torebkinaszpikowanedobrem.pl i wybrać wśród torebek i krawatów coś dla siebie!

Torebka Anny Korcz   Torebka Anny Korcz Paweł Igielski   Torebka Anny Radwan   Torebka Anny Radwan Paweł Igielski