Jarosław Kaczyński u Gaździny Podhala

Jan Głąbiński

publikacja 25.04.2014 20:04

25 kwietnia w Mszy św. w Ludźmierzu uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zwiedził sanktuarium i wpisał się do Złotej Księgi Pamiątkowej.

Jarosław Kaczyński u Gaździny Podhala Jarosław Kaczyński ogląda berło od cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, w którym został umieszczony pierścień bł. Jana Pawła II Jan Głąbiński /GN

Wszystkich gości w ludźmierskim sanktuarium przywitał jego kustosz, ks. Tadeusz Juchas. Przypomniał, że wśród wielu znanych pielgrzymów u Gaździny Podhala gościł także śp. Lech Kaczyński, prezydent Polski.

W wizycie w Ludźmierzu prezesowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszyła grupa posłów, a także lokalni działacze partyjni oraz członkowie Związku Podhalan i kapela góralska. Wszyscy uczestnicy spotkania udali się do pomnika Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono symbolicznie znicze.

Ks. Tadeusz Juchas zwrócił uwagę, że przy cudownej figurze brakuje berła. - To berło towarzyszy nam podczas tego spotkania. Modlimy się za władze lokalne, polityków, abyśmy mogli i my wypełnić zadania, jakie stawia przed nami Bóg. Abyśmy byli wierni naszym przekonaniom religijnym - podkreślił ks. Tadeusz Juchas. Berło powróci do cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej w dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Umieszczono w nim pierścień papieża Jana Pawła II.

Prezes Jarosław Kaczyński dokonał wpisu do Złotej Księgi Pamiątkowej. Nie wygłosił żadnego przemówienia. Napisał, że bardzo dziękuje za zaproszenie i życzliwie przyjęcie. Podziękował również za posługę księdza proboszcza "w tym niezwykle pięknym miejscu”.

Z Ludźmierza J. Kaczyński pojechał do Wadowic.