Papieskie zakątki Krakowa

mk

publikacja 26.04.2014 17:55

W przeddzień kanonizacji dwóch papieży, o godz. 15 rozpoczęła się gra miejska "Drogowskazy do świętości", której uczestnicy odwiedzali miejsca związane z życiem Jana Pawła II.

Papieskie zakątki Krakowa Każdy z uczestników otrzymał mapkę z papieskimi miejscami, wartymi odwiedzenia Miłosz Kluba /GN

W krakowskiej kurii metropolitalnej, katedrze wawelskiej, Wyższym Seminarium Duchownym, bazylikach Mariackiej i św. Floriana oraz w kolegiacie św. Anny na uczestników gry czekali wolontariusze z duszpasterstw akademickich z całego Krakowa.

Do wykonania były różnorodne zadania - od kolorowanki dla dzieci po zaśpiewanie piosenki czy recytację fragmentów dramatów Karola Wojtyły.

- To strzał w dziesiątkę - przyznaje Damian Jędrzejowski, jeden z biorących udział w grze miejskiej. Dlaczego zdecydował się przejść trasę "Drogowskazów do świętości"? - Miałem  trochę wolnego czasu, a interesuje mnie postać Jana Pawła II - mówi krótko.

Inna uczestniczka gry do Krakowa przyjechała z Gdańska z całą rodziną: - Zrobiliśmy to z miłości do papieża. Ponieważ nie znamy Krakowa i nie znamy tych miejsc, chętnie odwiedzimy je z kimś, kto wie, gdzie papież chodził, co robił, w których miejscach bywał.

Dzięki udziałowi w grze mogli oni odwiedzić także miejsca zwykle niedostępne dla turystów, jak choćby kaplicę w pałacu arcybiskupów krakowskich, w której przez wiele lat modlił się i sprawował Eucharystię Karol Wojtyła, a także kaplicę oraz rozmównicę w krakowskim seminarium.