Zapasy pod Lubogoszczą

jg

publikacja 17.05.2014 15:20

W Mszanie Dolnej gościli młodzi zapaśnicy. Dzieci, kadeci i juniorzy reprezentowali sekcje zapaśnicze krakowskiej Wisły i myślenickiego Dalinu.

Zapasy pod Lubogoszczą Zapaśnicza rywalizacja odbywała się w Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie Dolnej Jan Głąbiński /GN

Dzieci, kadeci i juniorzy, którzy przyjechali do Mszany Dolnej ze swoimi opiekunami, reprezentowali sekcje zapaśnicze krakowskiej Wisły i myślenickiego Dalinu.

Zawody, które odbywały się na zapaśniczej macie w Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie miały rangę Mistrzostw Małopolski. Organizatorem sportowych zmagań był Małopolski Myślenicki Związek Zapaśniczy. Wzięło w nich udział 36 osób.

- Po taekwondo olimpijskim i aikido, zapasy są trzecią dyscypliną sportów walki, która znalazła "schronienie" pod dachem największego sportowego obiektu w naszym mieście - cieszy się burmistrz Tadeusz Filipiak.

Włodarz Mszany Dolnej przypomina, że na pomysł utworzenia sekcji zapaśniczej w mieście wpadł Jan Sitkowski. Zajęcia z młodymi zapaśnikami prowadzą Zbigniew Ćwierz i Wacław Orłowski - sędzia międzynarodowy, a kiedyś reprezentant Polski, zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata w Bukareszcie w roku 1967, a także olimpijczyk z Meksyku z roku 1968 i wielokrotny mistrz kraju.

Młodzi zapaśnicy wyjechali z Mszany Dolnej z medalami i statuetkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Mszana Dolna. Sponsorami zawodów były też znane i cenione firmy. Kolejne zawody w zapasach, tym razem o randze międzynarodowej, odbędą się już 17 czerwca w Mszanie Dolnej.