Powiedzieli: "Tak!"

Zofia Świerczyńska

publikacja 02.06.2014 11:28

Myślenice po raz trzeci wzięły udział w Marszu dla Życia i Rodziny, manifestując radość z posiadania rodziny i wyrażając szacunek dla życia.

Powiedzieli: "Tak!" Marsz wyruszył na ulice miasta o 15.30 Zofia Świerczyńska /GN

Przed wymarszem rodziny odmówiły wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji nienarodzonych dzieci. Następnie ks. Leszek Harasz, wikariusz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach, przywitał zgromadzonych i podziękował im za obecność. Zachęcił także do podpisania petycji do prezydenta Bronisława Komorowskiego, zawierającej poparcie dla projektu zmiany Ustawy o systemie oświaty, która pomogłaby chronić dzieci przed wpływem deprawujących treści.

O 15.30 rodziny na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Miasta i Gminy Myślenice wyruszyły ulicami miasta. Marsz zakończył się na myślenickim Zarabiu, gdzie trwały obchody Dnia Dziecka, zorganizowane przez burmistrza miasta Macieja Ostrowskiego.

Marsz dla Życia i Rodziny to ogólnopolska akcja odbywająca się od 2006 r. W tym roku marsz odbył się pod hasłem: "Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd". Wyrazem aktywności obywatelskiej była możliwość podpisania petycji. W całej Polsce marsze odbyły się w ponad 120 miastach.