Śpiewali co sił!

mł, wl

publikacja 17.06.2014 08:30

W parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku odbył się XII Archidiecezjalny Festiwal Pieśni o Miłosierdziu Bożym "Misericordias 2014". W tym roku spotkanie miało szczególny charakter - było podziękowaniem Bogu za kanonizację Jana Pawła II.

Śpiewali co sił! Uczestnicy festiwalu, śpiewając o Bożym Miłosierdziu, dziękowali też za kanonizację św. Jana Pawła II Parafia Miłosierdzia Bożego w Chełmku

Podczas festiwalu na scenie zaprezentowało się ponad 250 osób. Ich występy okazały się być na tak wysokim poziomie, że jury (w składzie: Maciej Ścibor, Anna Gertner, Urszula Kania, Piotr Janicki i Andrzej Legut) miało twardy orzech do zgryzienia. Warto dodać, że pod uwagę brane były nie tylko śpiew, ale także kategoria wiekowa, dynamika i interpretacja tekstu, warsztat instrumentalny, strój i estetyka.

Po burzliwych obradach I miejsce zajęły dwie schole - "Podaruj Radość" z Pcimia i "Jedność" z Kasinki Wielkiej. II miejsce przypadło "Iskierkom Miłosierdzia" z Chełmka, natomiast III miejsce powędrowało do scholi młodzieżowej z Polanki Wielkiej. Poza konkursem z koncertem wystąpiła także schola "Misericordias". Publiczność zapoznała się również z bogatą działalnością Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga.

Organizatorami XII Archidiecezjalnego Festiwalu Pieśni o Miłosierdziu Bożym byli: parafia Miłosierdzia Bożego w Chełmku (na czele z ks. proboszczem Andrzejem Leśnym), Andrzej Saternus - burmistrz Chełmka, Miejski Ośrodeki Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Chełmku.