Uczniowie u papieża

mk

publikacja 18.06.2014 13:49

Niemal 1300 uczestników zgromadziło spotkanie małopolskich szkół w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Uczniowie u papieża Na spotkanie przyjechali uczniowie z całej Małopolski Miłosz Kluba /GN

Jak mówiła Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego, spotkanie było jednocześnie dziękczynieniem za kanonizację papieża Polaka oraz zaproszeniem młodych do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

– Starajmy się naśladować Jana Pawła II w swoim życiu, starajmy się zapoznawać z jego nauką i tą nauką żyć – zachęcał na początku Eucharystii w papieskim sanktuarium jego kustosz ks. Jan Kabziński. Przypomniał także słowa Jana Pawła II, który mówił: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali". – Niech te słowa będą waszą dewizą w życiu. Dzisiaj świat jest, jaki jest. Trzeba, aby miał świadków. Wy bądźcie tymi świadkami – mówił do młodzieży.

Po Mszy św. uczniowie z całej Małopolski wzięli udział w koncercie zespołu Full Power Spirit, który swoimi hiphopowymi rytmami wpisuje się w nurt muzyki chrześcijańskiej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut  Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" oraz Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej. Patronat honorowy nad spotkaniem objął małopolski kurator oświaty Aleksander Palczewski.