Wakacje czas zacząć!

Jan Głąbiński

publikacja 27.06.2014 13:31

We wszystkich szkołach naszego województwa uczniowie pożegnali dzisiaj rok szkolny 2013/2014. Tym samym rozpoczęli dwumiesięczne wakacje, a nauczyciele - 6-tygodniowy urlop wypoczynkowy.

Wakacje czas zacząć! Weronika, Emilia, Gosia i Kinga - góralki z Cichego ukończyły w tym roku edukację w szkole podstawowej. Otrzymały świadectwo z wyróżnieniem - tzw. czerwonym paskiem Jan Głąbiński /GN

W wielu szkołach zakończenie roku szkolnego miało podobny przebieg. Najpierw Msza św. w kościele parafialnym, potem uroczysty apel w szkole i rozdanie świadectw oraz podziękowania dla nauczycieli. Była również okazja do wręczenia rodzicom listów gratulacyjnych. W większych placówkach, ze względu na podział na klasy młodsze i starsze, było nawet kilka uroczystości.

Dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców oraz uczniów i rodziców pozdrowił Aleksander Palczewski, małopolski kurator oświaty. "Serdecznie dziękuję dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Dzięki Państwa wysiłkowi i zaangażowaniu szkoły i placówki oświatowe są nie tylko miejscem zdobywania wiedzy i umiejętności, ale stwarzają również okazję do rozwoju pasji i zainteresowań" - napisał w okolicznościowym liście kurator. Rodzicom wyraził wdzięczność za to, że działają aktywnie i pełnią ważną rolę w budowaniu jakości kształcenia. "Życzę wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku letniego. Niech nadchodzące wakacje pozostawią po sobie wiele wspaniałych wspomnień oraz pozwolą na zgromadzenie nowych sił do pracy w nadchodzącym roku szkolnym" – zakończył.

Uczniowie powrócą do szkół 1 września - początek roku szkolnego 2014/2015 wypada w poniedziałek.