Świętowała "Psalmodia"

Bogdan Gancarz

publikacja 12.10.2014 22:22

Chór Uniwersytetu Papieskiego zakończył koncertowo swój jubileusz. Zespół śpiewa już 25 lat.

Świętowała "Psalmodia" Prof. Włodzimierz Siedlik prowadził zespół bardzo dynamicznie Grzegorz Kozakiewicz

Koncert galowy z okazji jubileuszu 25-lecia działającego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II chóru „Psalmodia” odbył się 12 października w sali Filharmonii Krakowskiej. Chórzyści zaprezentowali pod dyrekcją prof. Włodzimierza Siedlika m.in. utwór „Otcze nasz” Romualda Twardowskiego, nagrany przez nich niedawno na płycie poświęconej utworom sakralnym tego kompozytora. W trakcie koncertu jubileuszowego śpiewacy wykonali również „Magnificat” Twardowskiego, napisany specjalnie na jubileusz „Psalmodii”.

- Nasz chór wprowadza słuchaczy poprzez śpiew w atmosferę nieba - powiedział ks. prof. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII. Wręczył zespołowi honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”, przyznaną przez ministra kultury.

- Ponad pół wieku śpiewam już w chórach akademickich. Rzadko zdarzało mi się słuchać zespołu o tak czystym i wyrównanym brzmieniu, jak „Psalmodia” na dzisiejszym koncercie - powiedział Zbigniew Suflita, chórzysta senior Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ.

Ćwierćwiecze „Psalmodii” podsumowano w okolicznościowym albumie, zawierającym również płytę kompaktową z wyborem utworów z repertuaru zespołu.