W trosce o czystość miasta

Paulina Smoroń

publikacja 20.11.2014 11:45

Nawet deszcz i trzy stopnie za oknem nie zniechęciły wiernych do modlitwy o moralną odnowę Krakowa.

W trosce o czystość miasta Modlitwa w intencji moralnej odnowy Krakowa odbywa się codziennie wieczorem w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym Miłosz Kluba /Foto Gość

Spotkanie modlitewne w ramach "Szpitala domowego" poprowadziło 19 listopada wieczorem Duszpasterstwo Akademickie św. Anny. Mimo niesprzyjającej pogody kościół był pełen wiernych. Spotkanie rozpoczęło się nieszporami, ofiarowanymi w intencji ewangelizatorów, którzy zachęcali na Rynku przechodniów do wzięcia udziału w modlitwie.

- Chodzi nam o godność człowieka, bo człowiek został stworzony na podobieństwo Boga i to sprawia, że jest on piękny i seksualność człowieka jest piękna. Dlaczego więc mamy jej nie bronić? Dlaczego mamy nie mówić o tym, że młodzi ludzie z Krakowa modlą się o to, żeby Kraków był miastem porządnych ludzi, a nie miastem klubów nocnych? Kraków to miasto świętych i błogosławionych i chcemy żeby tak było dalej - mówił Bartłomiej Rusin, jeden z ewangelizatorów DA św. Anny.

Jak mówią ewangelizatorzy, wśród przechodniów zdarzają się osoby, które słysząc o tej akcji reagują dość entuzjastycznie. Bywają też obojętni.

Kolejnym punktem spotkania była modlitwa uwielbienia przeplatana ciszą. Tuż po niej odmówiono Różaniec z bł. Karoliną.

- Błogosławiona Karolino, Twój młody wiek dodaje otuchy młodym. Duch Święty napełnił Cię mądrością i innym darami tak, że mogłaś głosić Chrystusa już od najmłodszych lat. Dzieci lgnęły do Ciebie, bo byłaś otwarta na Ducha, użyczając Mu swoich ust, dawałaś Mu mówić przez siebie. Karolino, Skarbnico Darów Ducha Świętego, wspieraj wszystkich młodych w dawaniu świadectwa swoim życiem! - wołali uczestnicy modlitwy.

Po Różańcu przyszedł czas na chwilę indywidualnej modlitwy w ciszy i koronkę do Miłosierdzia Bożego z rozważaniami św. Jana Pawła II o czystości.

"Czystość serca jest każdemu człowiekowi zadana. Musi on stale podejmować trud opierania się siłom zła, tym działającym z zewnątrz i tym z wewnątrz, siłom, które chcą go od Boga oderwać. I tak w sercu ludzkim rozgrywa się nieustanna walka o prawdę i szczęście. Aby zwyciężyć w tej walce człowiek musi się zwrócić ku Chrystusowi. Może zwyciężyć tylko umocniony Jego mocą, mocą Jego Krzyża i Jego zmartwychwstania" - mówił niegdyś św. Jan Paweł II.

Akcja „Szpital Domowy” potrwa do 18 grudnia. Modlitwa w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie codziennie rozpoczyna się o godz. 20.

Czytaj także: