Nuty sprzed wieków

mk

publikacja 09.01.2015 13:40

W staniąteckim opactwie benedyktynek będzie można usłyszeć kolędy bardzo stare i całkiem nowe. Niektóre z nich będzie można zabrać do domu.

Nuty sprzed wieków Na ogrzanie zabytkowego opactwa i niezbędne remonty ciągle brakuje pieniędzy Miłosz Kluba /Foto Gość

"Będzie to baśniowa, pełna emocji i nadziei opowieść o tajemnicy Bożego Narodzenia" - zapewniają organizatorzy koncertu "Kolędy dawne i nowe".

Repertuar charytatywnego koncertu na rzecz opactwa sióstr benedyktynek (25 stycznia o godz. 16.00 w Staniątkach) obejmie zarówno szesnastowieczne kolędy zapisane w "Kancjonałach Staniąteckich", jak i autorskie, nowoczesne kompozycje.

W niedzielne popołudnie wystąpią: Joanna Słowińska (śpiew i skrzypce), Jan Słowiński (altówka), Zofia Słowińska (śpiew), Stanisław Słowiński (skrzypce), Justyn Małodobry (kontrabas) oraz Michał Salamon (instrumenty klawiszowe).

Biletem wstępu na koncert będzie cegiełka - dobrowolna ofiara na rzecz ogrzania i remontu opactwa. Każdy słuchacz wraz z cegiełką otrzyma kolędową płytę Joanny Słowińskiej "Z nieba wysokiego".

Zachowanym w Staniątkach staropolskim kolędom można się, jeszcze przed pójściem na koncert… przyjrzeć. Zawierające je kancjonały zostały bowiem zdigitalizowane i są dostępne w internecie - wystarczy odnaleźć odpowiedni tom na stronie biblioteka.benedyktynki.eu.