Szeroki front ŚDM

mk

publikacja 11.01.2015 12:57

Wolontariusze, liderzy parafialni, członkowie komitetów parafialnych oraz głównego komitetu organizacyjnego przygotowującego ŚDM w Krakowie kolędowali, dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Szeroki front ŚDM W spotkaniu opłatkowym wziął udział m.in. metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz Miłosz Kluba /Foto Gość

- Przez spotkania takie, jak dzisiaj chcemy pokazać, że ważna jest i akcja, i formacja - wyjaśnia Katarzyna Kucik z sekcji wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. - My, wolontariusze, musimy się rozwijać nie tylko przez coraz to nowe wyzwania organizacyjne, ale też przez pogłębioną duchowość - przekonuje.

Dodaje, że spotkanie opłatkowe to także czas tworzenia relacji. - Chcemy zobaczyć, że środowisko Światowych Dni Młodzieży jest szerokie i coraz bardziej się powiększa. Na co dzień tego nie widać - pracujemy w parafiach, dekanatach czy w komitecie. Dzisiaj chcemy się spotkać razem i zobaczyć, że to duże, wspólne dzieło - podkreśla K. Kucik.

Spotkanie w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach rozpoczęło się Mszą św. z udziałem m.in. kard. Stanisława Dziwisza, bp. Damiana Muskusa (koordynatora generalnego komitetu organizacyjnego) i ks. Grzegorza Suchodolskiego (sekretarza generalnego komitetu).

- Spotkał nas wielki przywilej, ale jednocześnie stanęło przed nami równie wielkie wyzwanie. Mamy przygotować wielkie święto wiary dla ogromnej rzeszy młodych z całego świata, którzy przybędą do nas wraz z ojcem świętym Franciszkiem. Mamy razem z nimi pokazać Polsce i światu młode oblicze Kościoła, bo Ewangelia jest zawsze młoda, zawsze aktualna - podkreślał w homilii kard. Stanisław Dziwisz, zwracając się do zaangażowanych w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży.

- Liczę na wasz entuzjazm, na waszą ofiarność, na waszą gotowość poświęcenia czasu dla tej wielkiej sprawy. Jestem przekonany, że to doświadczenie wpisze się głęboko w waszą osobistą historię wiary i będzie owocowało w waszym życiu osobistym i rodzinnym, zawodowym i społecznym - mówił metropolita krakowski.

Podkreślając, że ŚDM to "szkoła modlitwy przyjaźni, solidarności, odpowiedzialności za Kościół, za siebie i za innych", zachęcał zebraną w sanktuarium młodzież: - Zróbmy wszystko, aby to wydarzenie odmieniło także nasz kraj, by obudziło i poruszyło obojętnych, którzy niegdyś przyjęli chrzest, ale teraz stoją z boku, nie widzą się w Kościele, nie mogą odnaleźć drogi do Chrystusa.

Po Eucharystii - wspólnie z kard. Stanisławem Dziwiszem - wolontariusze, liderzy parafialni, członkowie komitetów parafialnych oraz głównego komitetu  organizacyjnego przygotowującego ŚDM w Krakowie kolędowali i dzielili się opłatkiem. Czego sobie życzyli? - Przede wszystkim Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, abyśmy to spotkanie przygotowali jak najlepiej i aby młodzi ludzie, którzy tu przyjadą w 2016 roku, jak najbardziej skorzystali duchowo - mówi Katarzyna Kucik.