Zbiórka na auto marzeń

mk

publikacja 18.01.2015 23:07

Bal charytatywny w hali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele oraz kwesta w kościołach dekanatu bolechowickiego w niedzielę 18 stycznia złożyły się na finał akcji "Auto Marzeń", zorganizowanej przez Hospicjum dla Dzieci "Alma Spei".

Zbiórka na auto marzeń Hospicjum i jego podopiecznych można wspierać podczas różnych akcji - koncertów, spotkań, pikników Miłosz Kluba /Foto Gość

W sumie udało się zebrać nieco ponad 29 tys. zł na zakup nowego samochodu dla hospicjum, pod którego opieką jest obecnie 37 dzieci.

- Potrzebujemy samochodu, który pozwoli nam niezawodnie dojeżdżać do naszych dzieciaków - mówi Anna Tatka z hospicjum "Alma Spei". - Niektóre z nich mieszkają na terenach, do których trudno dojechać zwłaszcza zimą, kiedy jest ślisko - wyjaśnia. Na taki samochód potrzeba ok. 45-50 tys. zł.

Finał akcji "Auto Marzeń" poprzedziły wizyty hospicyjnych pedagogów w szkołach w Wielkiej Wsi oraz konkurs plastyczny dla uczniów. Mieli oni narysować właśnie "auto marzeń", czyli samochód, który ich zdaniem byłby najlepszy dla hospicjum.

Pieniądze pomogli zbierać także właściciele okolicznych sklepów, którzy na czas trwania akcji rozłożyli przy kasach specjalne puszki, dzięki czemu każdy przy okazji zakupów mógł wesprzeć zakup nowego samochodu.

Jak podkreśla Anna Tatka z hospicjum "Alma Spei", zorganizowanie całej akcji oraz niedzielnego finału (podczas którego nie zabrakło m. in. pokazów gimnastycznych i tanecznych, koncertów oraz zabaw dla dzieci) było możliwe przede wszystkim dzięki pomocy wolontariuszy - zarówno stale pomagających hospicjum, jak i tych, którzy włączyli się do akcji w Wielkiej Wsi. - Bez nich nie dalibyśmy rady - mówi A. Tatka.


Akcję "Auto Marzeń" wciąż można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na konto: 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700 z dopiskiem "darowizna na auto marzeń".