Pożar w krakowskiej noclegowni

mk

publikacja 20.03.2015 09:06

Z budynku przy ul. Krzemienieckiej ewakuowano 24 osoby.

Pożar w krakowskiej noclegowni W nocnej akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej PSP Kraków

Jak informuje kpt. Łukasz Szewczyk z krakowskiej straży pożarnej, zgłoszenie o pożarze dotarło do komendy kilkanaście minut po godz. 4 nad ranem.

W budynku były 24 osoby. - Była to noclegownia dla osób z uzależnieniami - informuje kpt. Szewczyk. 15 z nich opuściło budynek o własnych siłach, 8 przy użyciu drabin ewakuowali strażacy.

Poszkodowana została jedna osoba - gdy strażacy przyjechali na miejsce, ratownicy byli już w trakcie udzielania pomocy mężczyźnie, który później został przewieziony do szpitala.

- Pożar wybuchł w jednym pomieszczeniu. Został szybko zlokalizowany i ugaszony. W budynku było jednak dużo dymu - relacjonuje kpt. Szewczyk. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, czyli ponad 40 strażaków.

Dzięki współpracy m.in. z zarządzającymi noclegownią oraz z Centrum Zarządzania Kryzysowego dla ewakuowanych udało się szybko załatwić transport i zastępcze miejsca do spania.

- Skierowaliśmy na miejsce także samochód sanitarny, w którym można się ogrzać czy napić ciepłej herbaty - mówi rzecznik krakowskiej PSP.

Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest budynek po pożarze ani co było przyczyną pojawienia się ognia.