Bronimy życia i rodziny!

Paulina Smoroń

publikacja 25.03.2015 10:34

„Życie zawsze zwycięża!” - nie mają wątpliwości artyści, którzy wystąpili w Filharmonii Krakowskiej z okazji Narodowego Dnia Życia.

Bronimy życia i rodziny! Koncert, nawiązując do pontyfikatu św. Jana Pawła II, miał rozradować publiczność i skłonić do refleksji nad świętością życia Paulina Smoroń /Foto Gość

"Życie zawsze zwycięża!" - nie mają wątpliwości artyści, którzy wystąpili w Filharmonii Krakowskiej z okazji Narodowego Dnia Życia.

- W tej chwili, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, wzmaga się atak na rodzinę i na życie - mówił inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, wyjaśniając publiczności dlaczego co roku organizowane są koncerty promujące świętość życia.

- Wprowadzenie na polski rynek pigułki "dzień po", niszczącej życie ludzkie w pierwszym etapie jego istnienia, to niebywały zamach na życie Polaków. Z kolei zapłodnienie metodą in vitro to nie jest procedura życia. To jest procedura śmierci i kalectwa! -przekonywał opowiadając jednocześnie o naprotechnologii - metodzie etycznej i szanującej życie i godność człowieka.

Na koniec A. Zięba odczytał również apel do władz III RP, Unii Europejskiej i władz "Narodów Świata", w którym podpisani protestują przeciwko pigułce "dzień po".

We wtorkowy wieczór na scenie wystąpił Chór Mariański pod kierownictwem Jana Rybarskiego. Zaśpiewali też soliści: Alicja Ciesielczuk, Ewa Kaczorkiewicz, Magdalena Niedbała, Rafał Pawnuk, a także Mariusz Solarz.

Cały repertuar, który składał się z 16 utworów, podzielony został na trzy części. Pierwszą z nich rozpoczął utwór "Totus Tuus" H. M. Góreckiego, odwołujący się do dewizy pontyfikatu Jana Pawła II i nawiązujący do nauczania ojca świętego - największego obrońcy życia.

Podczas drugiej części zabrzmiały utwory patriotyczne, które Chór Mariański zadedykował wszystkim poległym.

Jako, że Jan Paweł II był wesołym człowiekiem, to ostatnia część koncertu miała rozradować gości. Publiczność wysłuchała również recytacji wierszy Zofii Łukasz, w wykonaniu Lidii Bogacz-Popiel.

Podczas koncertu zbierano też datki na żywność dla samotnych matek i rodzin wielodzietnych, która zostanie im podarowana na Wielkanoc.

Organizatorem koncertu było Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.