Zawody i przyjaźnie

jg

publikacja 26.03.2015 06:11

Po raz pierwszy w Nowym Targu 25 marca odbyły się Wiosenne Małopolskie Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Nowotarskiego dla młodzieży niepełnosprawnej. W zawodach wzięło udział 68 uczestników z 11 miejscowości województwa małopolskiego.

Zawody i przyjaźnie Dziewczyny już zwarte i gotowe do startu Rafał Plewa

Rywalizowali też oczywiście gospodarze imprezy, czyli drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu. Młodzi lekkoatleci walczyli o mistrzowskie tytuły na dystansach 1200, 1500, 2000, 2500 metrów. Dla zawodników był to bardzo ważny sprawdzian, bowiem najlepsi z nich otrzymali prawo startu na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Ostrzeszowie.

W kategorii wiekowej młodszych i starszych dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z Szymbarku - Klaudia Rajchel i Karolina Apiasz. W kategorii młodszych chłopców I miejsce wywalczył Mateusz Hoffmann z Chrzanowa, a w kategorii starszych chłopców Marek Bukowski - reprezentant Nowego Targu.

Najlepszą reprezentacją okazała się nowotarska drużyna, która otrzymała główna nagrodę, czyli Puchar Starosty Nowotarskiego.

Dla tych młodych ludzi to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i nowe przyjaźnie.

Nad organizacją mistrzostw czuwała Beata Zuch i Anna Krauzowicz, nauczycielki wychowania fizycznego.

Organizatorzy dziękują staroście nowotarskiemu Krzysztofowi Faberowi za objęcie honorowym patronatem zawodów oraz Stowarzyszeniu Społeczno – Sportowemu "Sprawni Razem" za współorganizację tego przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.