Przed świętami - z życzeniami

mk, lk

publikacja 29.03.2015 22:06

Dzieci należące do grupy misyjnej i scholi z parafii Wszystkich Świętych w Babicach wraz z siostrami kanoniczkami odwiedziły osoby starsze, chore, samotne, składając im życzenia wielkanocne.

Przed świętami - z życzeniami W odwiedziny dzieci wyruszyły w kolorowych strojach archiwum prywatne

- Zarówno odwiedzani, jak i odwiedzający przeżyli niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci - mówi s. Łucja Kramarz CSS. - Te przedświąteczne spotkania są zawsze dla wszystkich wielkim przeżyciem. Dzieci stale uczą się ciepła i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, a ludzie starsi i samotni, których odwiedziły, cieszą się, że ktoś o nich pamięta.

Przedświąteczne spotkania to już tradycja. Członkowie grup parafialnych - Misyjnych Płomyków Ducha Świętego oraz scholi z parafii Wszystkich Świętych w Babicach - wraz ze swoimi opiekunkami (s. Łucją Kramarz CSS i s. Katarzyną Lenart CSS) odwiedzają starszych i chorych dwa razy w roku - przed świętami Bożego Narodzenia i przed Wielkanocą. Na te odwiedziny dzieci przygotowują często kolorowe przebrania, związane z danym okresem liturgicznym.

- Spotkania tego rodzaju integrują pokolenia. W trudne, czasem samotne życie starszego pokolenia wnoszą nieco optymizmu, gdyż hałaśliwa obecność małych gości jest mile widzianą odmianą. Dzieci natomiast uczą się cierpliwości i wrażliwości, a także szacunku i miłości dla podeszłych wiekiem, znoszących balast cierpienia lub niepełnosprawności - tłumaczy s. Łucja.