Straż pod Gubałówką

jg /UM Zakopane

publikacja 29.05.2015 09:05

W jednym ze stoisk, którego Biuro Promocji Zakopanego nie wynajęło pod działalność handlową, znalazło się miejsce dla posterunku strażników.

Straż pod Gubałówką Posterunek straży miejskiej na pewno zwiększy bezpieczeństwo pod Gubałówką Szymon Zatorski /UM Zakopane

- Już od pewnego czasu Zakopane boryka się z kilkoma problemami, między innymi ze słynną już nielegalną grą w 3 kubki. Jestem przekonany, że dzięki nowej placówce, jak również wspaniale układającej się współpracy z Powiatową Policją w Zakopanem, wyeliminujemy wiele niekorzystnych zjawisk, które nie są chlubą naszego miasta - komentował otwarcie Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej.

Posterunek czynny będzie 7 dni w tygodniu w godzinach: 10.30-11.00, 12.30-13.00 i 16.30-17.00. Będą z niego korzystali również funkcjonariusze policji powiatowej w Zakopanem. - Dysponując skromnymi siłami, staramy się rozwiązywać problemy i niekorzystne zjawiska pojawiające się w naszym mieście - powiedział zastępca burmistrza Wiktor Łukaszczyk.

- Otwarcie tego posterunku w tak licznie odwiedzanym przez turystów miejscu przyczyni się z pewnością do zapewnienia większego bezpieczeństwa w tym rejonie Zakopanego - dodał wiceburmistrz.

W uroczystości otwarcia posterunku udział wzięli również wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko oraz zakopiańscy radni, a także dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki.