Kocham Kościół, bo kocham Jezusa

mk

publikacja 14.06.2015 23:30

- To był dobry czas - mówili uczestnicy "Strefy Zero" w Chrzanowie.

Kocham Kościół, bo kocham Jezusa - Powiedz to ze mną: "Kocham Kościół, ponieważ kocham Jezusa" - zachęcał Ulf Ekman Miłosz Kluba /Foto Gość

W Chrzanowie dobiegła końca dwudniowa konferencja "Strefa Zero", podczas której uczestnicy z całej Polski słuchali wykładów liderów katolickich wspólnot i przedstawicieli innych Kościołów chrześcijańskich, modlili się i wspólnie uwielbiali Boga.

- Zaprosiliśmy mówców, którzy służą od wielu lat w Kościele, są liderami w swoich wspólnotach, aby oni podzielili się z nami tym doświadczeniem, które zdobyli, tym, jak Bóg działał w ich życiu i jak ich prowadził - wyjaśnia Rafał Widzisz ze Wspólnoty "Metanoia", która organizuje konferencję.

Główny temat tegorocznej, czwartej edycji "Strefy Zero" brzmiał: "Jedność, przywództwo, Kościół". Wśród zaproszonych byli Ulf Ekman ze Szwecji, bp Grzegorz Ryś, o. Bogdan Kocańda, Krzysztof Demczuk, Michał Jeleń, pastorowie Wojciech Gajewski i Tomasz Kmiecik.

Drugiego dnia konferencji bp Ryś w swoim wystąpieniu nawiązywał do historii męczenników z pierwszych wieków chrześcijaństwa - św. Polikarpa, świętych Perpetuy i Felicyty, św. Agnieszki.

- Ci ludzie umierają i mają w sobie poczucie absolutnego zwycięstwa, czują, że "warto było" - mówił biskup. - To, co dla nas jest szczytowym momentem heroizmu, dla nich było szczytowym momentem łaski - podkreślał.

Z kolei U. Ekman, były pastor, który 21 maja 2014 r. wstąpił do Kościoła katolickiego, zanim przeszedł do tematu jedności różnych chrześcijańskich Kościołów, przekonywał, że jeśli kochamy Jezusa, to kochamy także jego ciało - Kościół. - Powiedz to ze mną: "Kocham Kościół, ponieważ kocham Jezusa" - zachęcał zebranych.

- To był dobry czas, dobre konferencje, bardzo dobrzy mówcy - mówiła pod koniec "Strefy Zero" Ania, jedna z uczestniczek. - Już wczoraj, podczas pierwszej konferencji, wiedziałam, że powinnam tu być. Duch Święty działa - zapewnia.

W spotkaniu w Chrzanowie brało udział ok. 600 osób z całej Polski i spoza granic naszego kraju. Po raz pierwszy konferencja, zorganizowana przez Wspólnotę "Metanoia" z Jaworzna, trwała dwa dni (13 i 14 czerwca). Była także transmitowana on-line. Nagrania można obecnie zobaczyć na kanale YouTube wspólnoty. W przyszłości będą one wydane w formie płyty DVD.