Ewangelizacji ciąg dalszy

mk

publikacja 16.06.2015 13:15

Dwa dni potrwa wydarzenie ewangelizacyjne "Jestem! w Hucie".

Ewangelizacji ciąg dalszy "Jestem! w Hucie" to kontynuacja ewangelizacji na stadionie Cracovii Miłosz Kluba /Foto Gość

Na 19 i 20 czerwca zaplanowano piknik rodzinny (a w jego ramach m.in. warsztaty malowania murali i turniej piłkarski o puchar bp. Grzegorza Rysia), spotkanie dla młodzieży "Be Connected", spotkanie "Alpha", spotkanie z Donaldem Turbittem.

W sobotni wieczór na terenie Com-Com Zone Nowa Huta (ul. Ptaszyckiego 6) odprawiona zostanie Msza św., po której nadejdzie czas na wspólne uwielbienie.

- To będą dwa bardzo intensywne dni. Będzie się działo - będą wydarzenia dla młodzieży i dla dorosłych. Ostatnim akordem będzie wydarzenie specjalnie dla mężczyzn, czyli "Noc Męskiego Stawania w Wyłomie" - mówi Andrzej Lewek z Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Szczegółowy program można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: whucie.jestem.net.pl.

Do udziału w spotkaniu zachęca także bp Ryś, który podkreśla, że "Jestem! w Hucie" to kontynuacja ewangelizacyjnego wydarzenia na stadionie Cracovii, które odbyło się w 2012 roku.

- Teraz z radością przenosimy się do Nowej Huty. Sam nie mogę się już doczekać, bo dla mnie takie wydarzenie nie jest tylko przepowiadaniem, nie jest gadaniną, ale doświadczeniem obecności Pana Boga - mówi. - Ufam, że to będzie piękne spotkanie Kościoła krakowskiego, w szczególności nowohuckiego. Zobaczymy się z wieloma fantastycznymi ludźmi, a tym, który nas będzie gromadził, będzie Jezus Chrystus - zachęca bp Grzegorz.

Czytaj także: