Wakacje rozpoczęte!

jg

publikacja 26.06.2015 11:47

Przez dwa miesiące uczniowie z małopolskich szkół, podobnie jak ich koledzy w całym kraju będą mieć przysłowiową labę od szkoły.

Wakacje rozpoczęte! Najlepsi uczniowie z kl. III gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Bohaterów Westerplatte nr 1 w Cichem Jan Głąbiński /Foto Gość

We wszystkich małopolskich szkołach zakończyło się lub jeszcze trwa uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2014/2015. Najpierw uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w Mszach św. w swoich kościołach parafialnych. W wielu miejscach wspólna modlitwa odbyła się dzień wcześniej lub jest zaplanowana na dzisiejsze popołudnie. 

W swoich szkołach uczniowie odebrali świadectwa, także te z wyróżnieniem, czyli z tzw. czerwonym paskiem. Dyrektorzy szkół wręczali listy gratulacyjne dla rodziców uczniów za ich wzorowe zachowanie i świadectwo z wyróżnieniem. Uczniowie dziękowali swoim pedagogom za trud w wychowaniu. Były słodkie upominki, ale i bukiety kwiatów czy symboliczne róże. 

W akademii na zakończenie roku szkolnego w II LO w Krakowie wziął udział prezydent elekt Andrzej Duda, gdzie jego żona uczyła języka niemieckiego. Andrzej Duda jest absolwentem tej szkoły średniej. 

Przerwa wakacyjna potrwa aż do 31 sierpnia tego roku. W tym czasie uczniowie będą mogli skorzystać z różnych programów przygotowanych przez samorządy, np. w Nowym Targu ruszy kolejna edycja "Wakacji w mieście". Na dzieci i młodzież czeka sporo atrakcji, np. bezpłatne zajęcia na strzelnicy czy nauka jazdy konnej.