Seniorzy górą!

Marek Cichański

publikacja 29.06.2015 09:48

Ponad 300 osób w Wieliczce pokazało, że w prawdziwej sportowej rywalizacji limit wieku nie obowiązuje.

Seniorzy górą! Największą popularnością wśród seniorów cieszył się nordic walking Marek Cichański

W centrum rekreacyjno-edukacyjnym w Wieliczce odbyła się w niedzielę II Małopolska Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji przystąpiło 11 uniwersytetów trzeciego wieku z całego regionu. Już przed oficjalnym otwarciem spartakiady utworzyła się duża kolejka osób, które zapisywały się na poszczególne dyscypliny sportowe. Wzięło w nich udział prawie 300 osób.

Łącznie rozegrano 10 konkurencji (brydż, tenis stołowy, pływanie, bieg na 100 m, bieg na 60 m, nordic walking, slalom rowerowy, rzut woreczkiem do celu, rzut piłką lekarską, kometka). Rywalizacja odbyła się w różnych miejscach. W parku (bieg na 100 m), w hali (kometka), na orliku (rzut woreczkiem do celu) i patio (brydż, tenis stołowy). Zmagania w poszczególnych konkurencjach stały na dobrym poziomie. Rywalizacja była bardzo zacięta, nikt nie odpuszczał. Uczestników mocno wspierali i dopingowali ich koledzy i koleżanki.

Dużą popularnością cieszyła się konkurencja o nazwie rzut woreczkiem do celu. Uczestnik dostawał 8 woreczków i musiał trafić nimi do ustawionego pojemnika, który znajdował się kilka metrów dalej. Do rywalizacji przystąpiło ponad 40 osób. Jednak największym powodzeniem cieszył się nordic walking (spacer z kijkami w ręku). W rywalizacji wzięło udział prawie 80 osób.

O godz. 15 zakończyły się wszystkie konkurencje. Na zmęczonych uczestników zabawy czekały gorący posiłek i ciepła herbata. Gdy wszyscy odpoczęli i pojedli, zaczęła się ostatnia część spartakiady podsumowująca całą zabawę.

Każda osoba, która ukończyła zawody na miejscach I-III, dostała medal, dyplom i mały upominek od poseł Elżbiety Achinger, która zorganizowała imprezę (jest także założycielką Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Wieliczce i Kłaju). Nagrody są ważne, ale przede wszystkim w tego typu zabawie liczy się zdrowa rywalizacja. Po wręczeniu wszystkich nagród przyszedł czas na wspólną fotografię, po czym oficjalnie II Małopolska Spartakiada Seniorów dobiegła końca. Następna już za rok!