Bliżej już nie będzie!

jg

publikacja 28.07.2015 10:10

Hasło przewodnie nawiązuje do odległości, jaka jest z Rabki do Krakowa, czyli niespełna 70 km. Faktycznie tak blisko jeszcze nie było i zapewne bliżej już nie będzie!

Bliżej już nie będzie! 12.03.2013, Katowice. Magda Frączek - wokalistka zespołu Love Story Roman Koszowski /Foto Gość

Aby prężnie działać dalej i zdobyć jak największą liczbę wolontariuszy i ludzi dobrego serca, Rabczański Komitet Organizacyjny zaprasza na kolejne przedsięwzięcie, jakim jest Weekend z ŚDM. Odbędzie się on od 7 do 9 sierpnia pod hasłem: "Błogosławieni czystego serca", które jest jednocześnie tematem tegorocznych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Podczas weekendu młodzi ludzie zachęcani będą licznymi atrakcjami do udziału w ŚDM, będą koncert Magdaleny Frączak, prezentacja, Msza św., bieg terenowy do ŚDM - zmniejszamy dystans, pokazy grupy sportowej.

Dedykowani na stanowiska przewodniczących komitetów zostali w parafiach: św. Teresy - Justyna Czyszczoń - we współpracy z księdzem proboszczem ks. Dariuszem Paculą i opiekunem ks. Bogdanem Brodowskim, a w parafii św. Marii Magdaleny odpowiedzialni to Bartłomiej Filar (zastępca), Małgorzata Filar we współpracy z księdzem proboszczem ks. Pawłem Duźniakiem, jak również z ks. Henrykiem Kamińskim, nowym opiekunem komitetu parafialnego.

Do współpracy z Rabką-Zdrój włączyła się również parafia w Chabówce, gdzie przewodniczącym został Łukasz Nowak, wspierany przez ks. proboszcza Pawła Skowrona oraz wolontariuszy.

Wolontariusze uczestniczą w licznych projektach, między innymi L4, poprzez który nawiązują kontakt z osobami starszymi i chorymi, prosząc je o modlitwę za młodych i za organizację ŚDM w Rabce-Zdroju. Apelują o ofiarowanie w tej intencji swojego cierpienia i jednej dziesiątki Różańca. Odwiedzili Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe, Szpital Kardiologiczny oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, gdzie przyjęci zostali bardzo chętnie. Byli również u chorych w ich domach, a pomocą służył im Józef Uberda, szafarz przy kościele św. Marii Magdaleny.

W nagrodę za pomoc oraz na zachętę do dalszego działania przewodniczący komitetów parafialnych wraz z osobami współpracującymi zorganizowali dla wolontariuszy "Majówkę z Panem Bogiem" w Zawadce koło Myślenic, gdzie przedstawiono cel i zadania dla nich. Młodzi mieli szansę aktywnie spędzić czas podczas zajęć sportowych i nocnej wyprawy.

Komitet Organizacyjny Rabka-Zdrój zaplanował już cykl imprez sportowych "Zmniejszamy dystans do ŚDM", podczas których uczestnicy przebędą łącznie 70 km do celu. Start przewidziano na koniec września 2015, a wielki finał - na weekend majowy 2016 r. w amfiteatrze rabczańskim.

Do współorganizacji imprez zaproszono Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury, które bardzo chętnie wspomogą wszystkie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. W planach są również liczne konkursy skierowane głównie dla dzieci i młodzieży ze szkół rabczańskich, m.in. plastyczne, muzyczne (wykonanie hymnu ŚDM).

Bliżej już nie będzie!   O ŚDM 2016 będzie bardzo głośno w najbliższy weekend w Rabce Materiały organizatorów